• Каталог продукції
    • Для Виробництва
    • HoReCa та Retail
  • Постачальникам
  • Новини
  • Контакти
    • Укр
    • Рус
    • Eng
    • Pl
  1. Новини
  2. Всесвітньо відома міграція сардин пояснюється геномікою
Всесвітньо відома міграція сардин пояснюється геномікою

Ця видовищна подія, яка вважається “Найбільшою мілиною на Землі”, передбачає переміщення сотень мільйонів сардин з їх ареалу прохолодно-помірного ядра в тепліші субтропічні води Індійського океану на східному узбережжі Південної Африки.

Потік сардин викликається зростанням холодної води на південно-східному узбережжі. Коли риба прямує на північ, то стискається між узбережжям та теплою течією на південь, і це перевищує фізіологічні можливості сардин. Потім їм передує величезна кількість дельфінів, акул, морських птахів і навіть китів – подія, яка фігурувала у багатьох документальних фільмах про природу.

Нове дослідження в журналі Science Advances, проведене південноафриканськими та австралійськими вченими, перевірило гіпотезу про те, що Сардинський пробіг являє собою нерестову міграцію окремого східного узбережжя, адаптованого до теплих субтропічних умов. Вчені генерували геномні дані для сотень сардин з усієї Південної Африки, включаючи дані з регіонів геному, які в першу чергу пов’язані з перепадами температури води вздовж узбережжя.

Результати показали, що існують дві популяції сардин в Південній Африці, одна – на західному узбережжі прохолодно-помірного клімату (Атлантичний океан), а інша – у тепліших водах східного узбережжя (Індійський океан). Кожне регіональне населення виглядає адаптованим до діапазону температур, який він відчуває у своєму рідному регіоні.

«Холодна вода коротких періодів підйому приваблює сардини західного узбережжя, які не пристосовані до більш теплого середовища проживання в Індійському океані», – говорить автор, професор Петер Теске з Йоганнесбурга.

Ця захоплююча міграція приваблює туристів з усього світу, які прагнуть поглянути на підводне видовище, але це може бути не назавжди.

«Враховуючи більш холодне походження сардин, які беруть участь у пробігу, прогнозоване потепління може призвести до його закінчення» – каже професор Бехерегарей. Незважаючи на величезну кількість залучених риб, в пробігу бере участь лише її невелика частина з Південної Африки. Тому, хоча його закінчення й означатиме втрату однієї з найбільш вражаючих міграцій природи, вплив на популяцію риби в цілому, ймовірно, буде незначним.

 

URL: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/09/210915161346.htm

11.10.2021
Поширити

Контакти

  • +38 0332 28 1111
info@opos.com.ua
Вул. Богдана Хмельницького 42,
Луцьк,
Україна
Хочете щоб ми Вам зателефонували? введіть свій номер та натисніть Enter
             

           
Ми зв'яжемося з Вами в найближчий час.